Ile kosztuje makijaż permanentny i co wpływa na cenę usługi?

Niemalże każda kobieta pragnie dobrze wyglądać, nie tracąc przy tym godzin na codziennym make-upie. Dlatego też nie może dziwić fakt, że coraz większa liczba pań decyduje się na zabieg mikropigmentacji. Makijaż permanentny to doskonała alternatywa dla tradycyjnej charakteryzacji – głównie ze względu na trwałość i wygodę, jaką daje każdego dnia. Warto jednak wiedzieć, że trwały make-up jest droższy aniżeli zakup eyelinera, szminki i podkładu. Jak to wygląda w praktyce? Ile kosztuje makijaż permanentny brwi, ust i oczu? Co wpływa na cenę mikropigmentacji? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w dalszej części artykułu – zachęcamy do lektury wpisu przygotowanego przez zespół Hanami Pigments.

Makijaż permanentny, czyli alternatywa dla tradycyjnego make-upu twarzy

Makijaż permanentny” – dwa słowa, o których słyszał niemal każdy. Ten rodzaj make-upu cieszy się stale rosnącą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale również w pozostałych częściach świata.

Nic w tym zaskakującego – w końcu, jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia się on trwałością – znacznie dłuższą od tradycyjnego makijażu. Dobrze wykonany zabieg mikropigmentacji bowiem zapewnia długotrwałe efekty – nawet do kilku lat. Można więc rzec, że jest to jeden z głównych powodów, dla których kobiety decydują się na makijaż permanentny – dzięki niemu nie muszą codziennie spędzać długich godzin w łazience i obawiać się o zaśnięcie z make-upem na twarzy – trwały makijaż jest niewrażliwy na rozmazanie.

Ile trzyma się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny a tradycyjny make-up – różnica w cenie

Nie da się ukryć, że cena często jest dla nas ważna – w końcu nikt nie lubi przepłacać. Warto wiedzieć jednak, że wykonanie makijażu permanentnego wiążę się z poniesieniem pewnych kosztów – takich, które przekraczają zakup szminki czy tuszu do rzęs. Można więc rzec, że tradycyjny make-up jest rozwiązaniem tańszym. Ale czy na pewno?

W tym miejscu należy zapamiętać istotny fakt: raz wykonany makijaż permanentny może starczy nam na kilka lat. W tym czasie nie będziemy musieli dokupować co chwilę nowych kosmetyków, które wcale nie są tanie. Stąd też w rzeczywistości trwały make-up wcale nie jest droższy od tradycyjnej charakteryzacji – w jego przypadku wydajemy pieniądze raz na parę lat, ciesząc się pożądanym efektem każdego dnia bez konieczności wprowadzania poprawek.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Profesjonalny makijaż permanentny – piękny efekt musi kosztować

Robiąc codzienny make-up, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ciężko jest poprowadzić symetryczne kreski, odpowiednio podkreślić oczy i pomalować usta tak, aby zachwycały pięknym kolorem. Jest to szczególnie trudne, gdy spieszysz się do pracy lub na innego rodzaju wyjście z domu.

Na szczęście istnieje sposób, aby mieć gęste i regularne brwi, subtelnie podkreślone powieki i optycznie powiększone usta o wyrazistym i pięknym kolorze. Odpowiedzią jest w tym wypadku makijaż permanentny, dzięki któremu jesteśmy w stanie zakryć drobne niedoskonałości

Marząc o pięknych efektach, należy przygotować się na wydatek – w końcu mikropigmentacja jest zabiegiem estetycznym wykonywanym w profesjonalnym salonie kosmetycznym. O jakich kwotach mowa? O tym w kolejnych akapitach.

Makijaż permanentny brwi – ile kosztuje?

Ile kosztuje makijaż permanentny kreski? To zależy przede wszystkim od wybranej metody. Warto bowiem wiedzieć, że w mikropigmentacji brwi wykorzystuje się: metodę cienia, microbladingu lub włoskową. W zależności od sposobu koszt makijażu permanentnego brwi może wynieść:

  • 700-1200 zł metodą cienia,
  • 700-1000 zł metodą microblading,
  • 700-1400 zł metodą włoskową.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ceny te mogą się mniej lub bardziej różnić – wszystko bowiem zależy od cennika danego salonu kosmetycznego. Nie bez znaczenia pozostaje również lokalizacja – w większych miastach koszty mikropigmentacji są z reguły wyższe. W mniejszych miejscowościach ceny mogą zaczynać się już od 500 zł i kończyć na 1000 zł

W koszt zabiegu makijażu permanentnego brwi z reguły wliczona jest cena jednej korekty, którą wykonuje się około po 4 lub 6 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Powyższe informacje można przyjąć jednak za średnią cenę – i właśnie na takie wydatki należy się mniej więcej nastawić, myśląc o trwałym makijażu brwi.

Ile kosztuje makijaż permanentny oczu?

Podobnie jak w przypadku makijażu mikropigmentacji brwi – cena za makijaż permanentny oczu uzależniona jest od wybranej metody, salonu kosmetycznego, a także lokalizacji. Ogólnie można przyjąć, że średni koszt usługi wynosi od 300 do 700 zł. W praktyce prezentuje się to następująco:

  • górna kreska – 400-700 zł,
  • dolna kreska – 300-500 zł.

Ewentualne poprawki powinny zostać wliczone w cenę. Jeżeli nie, będą one kosztować 30-50% tego, ile zapłaciłaś za pierwszy zabieg.

Ile kosztuje makijaż permanentny ust?

W przypadku mikropigmentacji ust rozbieżność cenowa jest dość spora. Dlaczego? Jest to głównie uzależnione od tego, co tak naprawdę chcemy osiągnąć.

  • Za wykonanie konturu ust zapłacimy od 400 do 800 zł.
  • Za usta z cieniowaniem zapłacić trzeba już nieco więcej, bo nawet 800-1300 zł.
  • Decydując się na pełny makijaż permanentny ust, musimy liczyć się z wydatkiem 1000-1800 zł.
  • Podobna cena dotyczy ust 3D – nawet 1800 zł.

Jak więc widać – za usta permanentne możemy zapłacić 400 zł, choć wydatek ten może wynieść prawie 2000 zł – wszystko uzależnione jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać

Ile kosztuje kurs makijażu permanentnego?

Na sam koniec odpowiedzmy sobie jeszcze na jedno pytanie, które często słyszymy od naszych klientów – mianowicie: ile kosztuje kurs makijażu permanentnego?

To zależy. Od czego? Przede wszystkim od poziomu i rodzaju szkolenia. Na łączny koszt wpływa, czy jest to szkolenie podstawowe, czy też średnio zaawansowane – ceny z reguły wahają się w granicach 4000-5000 zł. Co więcej, inne stawki na kurs obowiązują również w przypadku szkolenia na trenera makijażu permanentnego – tutaj należy liczyć się z wydatkiem nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Każda szkoła makijażu permanentnego ma również swoje określone stawki, które najczęściej zaczynają się od kilku tysięcy (za szkolenie z pigmentacji jednej części ciała). 

W tym miejscu zachęcamy do odwiedzenia Hanami PMU Academy, czyli profesjonalnej szkoły makijażu permanentnego, w której każda osoba może nabyć umiejętności potrzebne w zawodzie linergisty. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującą osobą, niemającą jeszcze doświadczenia w pracy z pigmentami, czy też na co dzień pracujesz w salonie kosmetycznym – Hanami PMU Academy jest miejscem dla Ciebie. Od lat prowadzimy szkolenia PMU najwyższej jakości, dzięki którym masz szansę poznać najnowsze techniki pracy i nabyć wiedzę od światowych trenerów makijażu permanentnego. Zachęcamy do kontaktu już dziś!

A jeżeli prowadzisz salon kosmetyczny i szukasz wysokiej jakości pigmentów, odwiedź stronę Hanami Pigments, na której znajdziesz atestowane barwniki do makijażu permanentnego i urządzenia PMU, z których korzystają największe gabinety piękności w Polsce i nie tylko.

Zobacz inne artykuły

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.