Jak wybrać odpowiedni salon makijażu permanentnego dla siebie?

Z roku na rok możemy napotkać coraz więcej nowootwartych salonów makijażu permanentnego, co tylko pokazuje, jak wielką popularnością cieszy się obecnie mikropigmentacja w naszym kraju (i nie tylko). Chcąc zadbać o swój wygląd, warto odwiedzać profesjonalne placówki kosmetyczne, w których panuje wysoka higiena pracy. Ale jak znaleźć dobry salon makijażu permanentnego? Właśnie o tym rozmawiamy w dzisiejszym artykule – serdecznie zachęcamy do dalszej lektury wpisu!

Makijaż permanentny – jego popularność wciąż rośnie!

O makijażu permanentnym słyszał niemalże każdy. Od kilku lat bowiem stał się on jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych w naszym kraju, przez co w coraz to większej liczbie salonów możemy zdecydować się na jego wykonanie. Ale co sprawia, że mikropigmentacja cieszy się takim zainteresowaniem wśród klientów, do których zaliczyć możemy nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.

Niezaprzeczalnie najważniejszym aspektem mającym wpływ na popularność makijażu permanentnego, jest jego wyjątkowa trwałość (przeczytaj o tym, ile utrzymuje się efekt po mikropigmentacji). Dobrze wykonany zabieg pozwala cieszyć się pięknym i naturalnym efektem nawet do kilku lat – bez konieczności wprowadzania w międzyczasie poprawek. To oczywiście zapewnia nam dużą wygodę i oszczędność czasu – mając brwi, powieki czy usta permanentne, nie musimy codziennie spędzać godzin przed lustrem.

Co więcej, makijaż permanentny jest również niewrażliwy na rozmycie, przez co z powodzeniem możemy z nim wejść do sauny czy basenu, bez obaw o to, że stracimy cały efekt (w odróżnieniu od tradycyjnego make-upu).

Zalety makijażu permanentnego.

Salon kosmetyczny – makijaż permanentny musi być wykonany profesjonalnie

O ile tradycyjny makijaż możemy wykonać na własną rękę, tak w przypadku trwałego make-upu sprawa wygląda nieco inaczej. Mikropigmentacja jest zabiegiem wykonywanym przez profesjonalistę – linergistę lub kosmetyczkę, którzy do aplikacji pigmentu używają specjalistycznych urządzeń oraz preparatów. 

Z racji na to, że jest to zabieg inwazyjny (wymaga przerwania ciągłości naskórka) niezalecane jest to, aby próbować wykonać makijaż na własną rękę – w przeciwnym razie możemy liczyć się z problemami zdrowotnymi, w tym m.in. wdaniem się zakażenia. 

Dlatego też chcąc cieszyć się pożądanym efektem, troszcząc się jednocześnie o swoje zdrowie, należy znaleźć dobry salon kosmetyczny, w którym przeprowadzane są zabiegi mikropigmentacji. 

Salon kosmetyczny – makijaż permanentny. Jak wybrać dobrą placówkę?

Dobry salon makijażu permanentnego, czyli jaki? Niestety, choćbyśmy tego chcieli, nie każdy gabinet jest miejscem, któremu warto zaufać. Dlaczego? Od tego zależy wiele czynników. Niezależnie od tego, czy mówimy tutaj stricte o mikropigmentacji, czy też innych usługach i zabiegach kosmetycznych – wybór placówki musi być przemyślany – w końcu chodzi tutaj o nasz wygląd, a także zdrowie. Na co więc zwracać uwagę? Jak wybrać salon makijażu permanentnego dla siebie?

Dobry salon makijażu permanentnego – taki, który jest polecany przez ludzi

Masz przyjaciela, znajomego lub członka rodziny, który korzystał z usług danego salonu? W takim razie zapytaj go o opinię. Pamiętaj, że rekomendacje bliskich osób to najlepsze źródło informacji. W przypadku, gdy pochlebnie wypowiedzą się o danym salonie/gabinecie/klinice medycyny estetycznej, zyskasz pewność, że warto zaufać pracującym tam specjalistom. 

Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż wybór w ciemno. Jeżeli nie masz się kogo poradzić, skorzystaj z internetowych opinii pod profilem salonu makijażu permanentnego na portalach społecznościowych lub pod wizytówką Google. Mówiąc o kanałach społecznościowych, zwróć uwagę, czy dany salon prowadzi na bieżąco swoje profile.

Profesjonalny salon kosmetyczny makijażu permanentnego – taki, który dba o higienę

Kolejną ważną (jak nie najważniejszą) kwestią dotyczącą wyboru kosmetycznego salonu makijażu permanentnego jest to, w jakich warunkach jest on utrzymany. Mowa tutaj oczywiście o sterylności – każdy pracownik takiego obiektu powinien przestrzegać zasad higieny, a także pamiętać o regularnej dezynfekcji – rąk, akcesoriów, przyrządów, foteli, łóżek i całego wyposażenia gabinetu.

Przed wizytą możesz spytać, w jaki sposób dezynfekowane są narzędzia bądź też wybrać się do środka i ocenić na własną rękę, jak prezentuje się wnętrze. Jeżeli zauważysz, że nie wszystko wygląda dobrze, zastanów się dwa razy, zanim zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego w takim miejscu.

Zwróć uwagę na to, czy pracownicy używają ochronnych rękawiczek i maseczek, co jest ważne zwłaszcza w obliczu dzisiejszej epidemii. Oczywiście tego typu akcesoria powinny być jednorazowego użytku. Z kolei jeśli mowa o pozostałej części wyposażenia jak np. ręczniki, każdorazowo powinny być one prane.

Niska cena zabiegu makijażu permanentnego – dobrze dla portfela, niekoniecznie dla nas

Nikt z nas nie lubi przepłacać – to sprawa oczywista. Tam, gdzie się da, warto zaoszczędzić – niestety w przypadku zabiegu makijażu permanentnego (a także innych usług kosmetycznych) niska cena, zamiast kusić, powinna nas odstraszać.

Oczywiście mówimy tutaj o dużej różnicy w cenach – jeżeli średnia rynkowa za wykonanie brwi permanentnych w salonie kosmetycznym wynosi od 700 zł do 1400 zł, nie warto decydować się na usługi w gabinecie oferującym wykonanie mikropigmentacji brwi za 400 zł. 

Wysoka jakość sprzętu i pigmentów – podstawa wyposażenia dobrego salonu kosmetycznego

Aby makijaż permanentny się przyjął, dobrze się prezentował przez długi czas i był całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu, należy używać wysokiej jakości sprzętu oraz pigmentów. Jeżeli w danym salonie trwały makijaż robiony jest za „pół darmo”, może to oznaczać, że używane w nim akcesoria i barwniki nie są produktami z wyższej półki. Wykonywanie zabiegów niższej jakości wyrobami nie tylko nie zagwarantuje pożądanego efektu, ale również może poskutkować wystąpieniem skutków ubocznych jak np. alergia (wątpliwego pochodzenia składniki w pigmencie) czy podrażnienia i infekcje.

Certyfikaty i przebyte szkolenia – potwierdzenie jakości danego salonu makijażu permanentnego 

Dobry salon kosmetyczny to taki, który może pochwalić się licznymi certyfikatami. Zwróć uwagę czy na ścianie wiszą dyplomy i wyróżnienia osób pracujących w gabinecie. Pamiętaj, że profesjonalni linergiści i kosmetyczki stale podnoszą swoje kwalifikacje i na bieżąco uzupełniają wiedzę. W przypadku, gdy personel salonu regularnie bierze udział w konkursach i mistrzostwach w makijażu permanentnym, zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa i jakości wykonywanych usług.

Profesjonalne podejście do klienta – to również jest ważne!

Pamiętaj, że to Ty jesteś klientem. Dlatego też zabieg makijażu permanentnego musi być przede wszystkim bezbolesny i przyjemny. W razie, gdy personel zrobi coś nie tak, powinien umieć przyznać się do błędów i starać się je naprawić. Linergista powinien również słuchać Twoich uwag, choć w kwestii doboru pigmentu warto zdać się na profesjonalistę. 

Co więcej, przed zabiegiem makijażu permanentnego powinien być przeprowadzony szczegółowy wywiad, w którym zostaną uwzględnione ewentualne przeciwskazania. 

Zdjęcia z zabiegów – potwierdzenie jakości usług

Profesjonalne salony kosmetyczne bardzo często prezentują efekty swoich prac. Dlatego też warto wybierać placówkę, która może pochwalić się tym, jakie charakteryzacje udało się do tej pory wykonać. Zdjęcia są doskonałym potwierdzeniem profesjonalizmu, oddającym umiejętności linergisty i kosmetyczki.

Na koniec – lokalizacja salonu makijażu permanentnego

Przed wyborem salonu zwróć uwagę również na to, gdzie jest położony. Może się okazać, że gabinet, który spełnia wszystkie nasze wymagania, znajduje się na drugim końcu miasta – lub co gorsza – w drugiej części Polski. Dlatego też wybierz lokalizację, która najbardziej Ci odpowiada, co jest szczególnie ważne po zabiegu makijażu permanentnego. Dlaczego? Pamiętaj, że chwilę po mikropigmentacji skóra będzie zaczerwieniona i opuchnięta, co znacząco może obniżyć komfort jazdy – zwłaszcza gdy poruszać się będziesz komunikacją miejską.

Salon – makijaż permanentny. Podsumowanie

Dobry salon kosmetyczny to taki, który przede wszystkim cieszy się pozytywnymi opiniami ludzi – zarówno tych, których znamy, jak i tych, którzy zostawili pochlebny komentarz w Internecie. Wybierając gabinet, warto zwrócić uwagę na to, czy jest on sterylnie utrzymany, a personel na bieżąco dba o higienę. Jeśli chodzi o cenę, to lepiej czasem zapłacić trochę więcej i cieszyć się bezpieczeństwem i pożądanym efektem, aniżeli „zaoszczędzić” na zabiegu, który może powodować niepożądane skutki uboczne. Przed skorzystaniem z usług danej kosmetyczki warto zapoznać się z jej certyfikatami i dyplomami, a także poznać zdjęcia, na których prezentowane są efekty jej prac. Nie bez znaczenia pozostaje również lokalizacja – im bliżej nas, tym lepiej, choć nie zawsze takie rozwiązanie jest możliwe.

Z tego miejsca zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej hanamipigments.eu, na której znajdziesz wysokiej klasy pigmenty do makijażu permanentnego, z których korzystają profesjonalne salony kosmetyczne w całej Polsce i nie tylko. Zapraszamy!

Zobacz inne artykuły

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.