Makijaż permanentny czy henna? Co wybrać?

Zarówno makijaż permanentny, jak i henna to świetny sposób na to, aby pięknie podkreślić brwi, które na długi czas będą czarowały symetrią, a także wyrazistością. Ale która metoda jest lepsza? Na co się zdecydować, aby być zadowolonym z efektów? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – wszystko bowiem zależy od tego, na czym nam tak naprawdę zależy. W dzisiejszym artykule przybliżymy obie metody stylizacji brwi i porozmawiamy o tym, czym się od siebie różnią, a także o najważniejszych aspektach dotyczących makijażu permanentnego i henny. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Tradycyjna regulacja brwi – cierpliwość kluczem do sukcesu

Stylizacja brwi sprawia, że nasza twarz wygląda lepiej – położenie oraz kształt włosków brwiowych wypływa na jej kontur, a także wyraz. Dlatego też dbanie o nie jest równie ważne, co pielęgnacja skóry, włosów czy paznokci. Jak regulować brwi?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest użycie pęsety, dzięki której ręcznie możemy korygować ich kształt. Plusem tego zabiegu jest fakt, że możemy go wykonać w domu. Niestety, tego typu pielęgnacja brwi wymaga precyzji, czasu, a także wprawy – przed regulacją musi bowiem określić odpowiednie proporcje względem twarzy, co wbrew pozorom, wcale nie jest takie proste. 

Piękne, gęste i symetryczne brwi bez codziennego malowania? To możliwe!

Wśród wielu kobiet panuje przekonanie, że aby cieszyć się wyrazistymi i pełnymi brwiami, należy poświęcić ładnych kilkadziesiąt minut dziennie na codzienną charakteryzację. Choć do niedawna jeszcze moglibyśmy się z tym zgodzić, tak warto być świadomym, że w dzisiejszych czasach możemy cieszyć się pięknym efektem bez konieczności spędzania długich godzin przed lustrem. W jaki sposób? 

Odpowiedzią na to są zabiegi kosmetyczne, do których zaliczyć możemy makijaż permanentny brwi oraz hennę. Dzięki nim nie musimy sięgać po pęsetę, aby wyodrębnić włoski, a także po kredkę czy pomadę podkreślającą ich kolor i gęstość.

Metody brwi permanentnych.

Henna a makijaż permanentny – to nie to samo!

Czy makijaż permanentny i henna jest tym samym? Absolutnie nie! Choć na pierwszy rzut oka możemy nie zauważyć różnicy w efekcie, warto wiedzieć, że obie metody zabiegowe w dużym stopniu różnią się od siebie. Mowa tutaj o przebiegu zabiegu (wykonaniu), trwałości charakteryzacji oraz ceny.

Niejednokrotnie klientki pytają również o to, czy henna na makijaż permanentny to dobry pomysł. Na to pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu – w tym miejscu warto omówić obie metody, aby wiedzieć, o czym konkretnie mówimy.

Brwi permanentne a henna – na początek makijaż permanentny

Chcesz mieć pięknie podkreślone brwi, których nie trzeba poprawiać przez kilka lat? W takim razie zabieg makijażu permanentnego jest dla Ciebie. Prawidłowo wykonana mikropigmentacja (tak inaczej nazywany jest trwały makijaż) pozwala cieszyć się naturalnymi i pięknymi efektami nawet do kilku lat

Jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz codziennie martwić się o demakijaż na koniec dnia, żeby znów rano obudzić się po to, aby podkreślić brwi za pomocą wspomnianej wyżej kredki czy pomadki.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Makijaż permanentny brwi – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Co sprawia, że mikropigmentacja jest tak popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym?

Przede wszystkim za sprawą wspomnianej trwałości, a także niewrażliwości na czynniki zewnętrzne. Mając brwi permanentne, nie musisz obawiać się o rozmazanie. Trwały makijaż doskonale prezentuje się o każdej porze dnia i nocy – niezależnie od tego, z czym przyjdzie mu się zmierzyć. 

Makijaż permanentny niewrażliwy jest na działanie wody, dlatego też nie musisz obawiać się o rozmycie w wyniku opadów deszczu czy też w czasie wysiłku fizycznego. W każdych warunkach Twoje brwi zaprezentują się niezwykle pięknie, zachwycając symetrią, gęstością, a także wyjątkowym odcieniem. Z brwiami permanentnymi nie musisz obawiać się sauny czy basenu!

Wracając do trwałości charakteryzacji, w tym miejscu można dodać również, że decydując się na zabieg makijażu permanentnego, wybieramy również oszczędność czasu – zarówno pod kątem codziennego malowania twarzy, jak i częstotliwości chodzenia do gabinetu kosmetycznego (w przypadku brwi permanentnym nie ma konieczności odwiedzania kosmetyczki co chwilę w celu podtrzymania efektu).

Dla kogo makijaż permanentny?

Henna – półtrwały makijaż brwi

W tym miejscu możemy przejść do drugiej omawianej metody stylizacji brwi, czyli henny. Zabieg ten nazywany jest „półtrwałym” makijażem – w odróżnieniu od mikropigmentacji henna nie gwarantuje długotrwałych efektów. Oczywiście wciąż jest ona trwalszą metodą, aniżeli użycie kredki czy pomady – kolor utrzymuje się przez około 2-3 tygodnie. Po tym czasie konieczne jest ponowne użycie henny.

Sama henna jest naturalnym barwnikiem roślinnym, choć nie jest zalecana dla pań, które zmagają się z alergiami czy dolegliwościami oka (zapalenie spojówki, zaczerwienienie gałki ocznej).

Henna na brwi – jakie są jej zalety?

Dlaczego warto zdecydować się na użycie henny? Tutaj głównym powodem jest szybkość jej aplikacji i to, że zabieg może być przeprowadzony w domu – w tym wypadku nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych akcesoriów i urządzeń – jedyne, co musimy mieć, to sam preparat, który możemy dostać w każdej drogerii. Daje ona większą swobodę w charakteryzacji twarzy, aniżeli kredka i pomada, co przekłada się na oszczędność czasu. 

Decydując się na użycie henny na brwi, musimy pamiętać o tym, że przed jej zaaplikowaniem należy wykonać dokładny demakijaż oczu. W przeciwnym razie brwi będą tłuste, co utrudni aplikację i nie pozwoli osiągnąć pożądanych efektów

Henna i brwi permanentne a metoda aplikacji

Jak wspomnieliśmy – jedną z różnic pomiędzy makijażem permanentnym a henną, jest sposób aplikacji preparatu.

W przypadku mikropigmentacji do jego zaaplikowania wykorzystuje się igłę (pigment za jej pomocą jest wprowadzany pod skórę), przez co zabieg ten może przypominać wykonanie tradycyjnego tatuażu. Warto jednak wiedzieć, że barwnik osadzany jest w płytszych warstwach, dzięki czemu po czasie kolor blednie (po wspomnianych kilku latach) – w przypadku tatuażu nie ma o tym mowy. Czy należy obawiać się o ból w czasie wykonywania makijażu permanentnego? Absolutnie nie – linergista przed wprowadzeniem pigmentu pod skórę używa znieczulenia, redukując tym samym odczucia bólowe do zera.

Mówiąc z kolei o hennie – nie jest wymagane wprowadzanie preparatu pod skórę. Wszystko odbywa się na zewnątrz.

Makijaż permanentny a henna – cena

Kolejnym aspektem różniącym makijaż permanentny i hennę, jest koszt zabiegu. Jak to wygląda w praktyce? Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? 

To zależy, jak do tego podejdziemy. Jeśli chodzi o cenę zabiegu mikropigmentacji to jest ona o wiele wyższa, aniżeli jedno opakowanie henny. Warto jednak dokładnie przekalkulować łączny koszt jednego i drugiego rozwiązania.

Wykonanie makijażu permanentnego brwi (w zależności od metody) kosztuje od 700 zł do 1400 zł i starcza na około 3 lata.

Jeżeli chodzi o hennę – musimy nakładać ją co około 2 tygodnie. Przyjmując, że robimy to regularnie, w ciągu roku sięgniemy po nią 24 razy. Jedno opakowanie to koszt średnio 10 zł, a więc w ciągu roku zapłacimy około 240 zł, co w ciągu trzech lat daje nam łączną cenę 720 zł – pod warunkiem, że robimy to na własną rękę. Decydując się na zabieg w profesjonalnym salonie kosmetycznym, za każdorazową aplikację zapłacimy od 20 do 40 zł. W takim przypadku koszt henny na brwi rośnie do 480-960 zł rocznie.

Henna na brwi permanentne – przed zabiegiem

Czy można nałożyć hennę przed zabiegiem makijażu permanentnego? Nie jest to zalecane – podobnie zresztą jak tradycyjna regulacja pęsetą. Wykonanie jednego bądź drugiego zabiegu może utrudnić linergiście określenie naturalnego kształtu oraz koloru brwi.

Z kolei dzień przed mikropigmentacją należy wykonać peeling w okolicach brwi – pigmentowane miejsce musi być odpowiednio wygładzone oraz nawilżone, dzięki czemu skóra lepiej przyjmuje pigment. 

Henna po makijażu permanentnym – czy można do niej wrócić?

”Henna na brwi permanentne – czy można ją stosować?” – to jedno z najczęściej padających pytań z ust klientów. Warto być świadomym, że chcąc przyciemnić brwi za jej pomocą, powinniśmy odczekać co najmniej 4 tygodnie. To właśnie mniej więcej po miesiącu skóra całkowicie się goi i regeneruje.

Makijaż permanentny czy henna – co wybrać? Podsumowanie

Makijaż permanentny i henna to obecnie najpopularniejsze metody na podkreślenie kształtu brwi, zagęszczenie włosków, a także nadanie im symetrii. Zarówno jeden, jak i drugi zabieg gwarantuje pożądane efekty, choć w przypadku mikropigmentacji są one o wiele trwalsze. Jeśli chodzi o samo wykonanie, to hennę bez problemu możemy nanieść w domu – w przypadku trwałego make-upu sprawa wygląda nieco inaczej – do jego wykonania niezbędna jest ręka profesjonalisty. Jeśli chodzi o cenę – łącznie koszty prezentują się podobnie, choć to zależy od kilku czynników (opakowania henny mogą kosztować 5, 10 czy nawet 20 zł), z kolei zabieg mikropigmentacji może wynieść nas kilkaset złotych bądź nieco ponad 1000 zł, co jest uzależnione od metody, salonu, a także lokalizacji (w większych miastach usługa z reguły kosztuje więcej). 

Z racji tego, że ceny prezentują się względnie podobnie (w obu przypadkach musimy nastawić się na co najmniej kilkaset złotych wydatku), wybierając metodę, należy kierować się przede wszystkim swoją wygodą – w tym aspekcie lepiej niewątpliwie wypada makijaż permanentny. 

Z tego miejsca zapraszamy do odwiedzenia strony hanamipigments.eu, na której znajdziesz najwyższej jakości pigmenty do makijażu permanentnego, a także urządzenia PMU. A jeżeli chcesz zacząć pracę w zawodzie linergisty, odwiedź Hanami PMU Academy – certyfikowaną szkołę makijażu permanentnego.

Zobacz inne artykuły

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.