Makijaż permanentny – czy powiększa usta?

Pełne, symetryczne i duże usta – moda na nie nie przemija

Dla wielu kobiet posiadanie pełnych, symetrycznych i dużych ust jest oznaką kobiecości. Niektóre panie rodzą się z większymi wargami, inne z kolei nieco węższymi. Na szczęście dzisiejsza kosmetyka pozwala niemal każdemu osiągnąć to, co jeszcze kilkadziesiąt lat temu mogłoby się wydawać jedynie marzeniem nie do spełnienia. Podstawowym zabiegiem upiększającym usta jest oczywiście ich pomalowanie. Coraz częściej jednak to nie wystarcza, co możemy zauważyć po odwiedzinach w naszych salonach i gabinetach. Jak napisaliśmy na wstępie – powiększanie stanowi obecnie jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów estetycznych.

Makijaż permanentny ust – jakie daje efekty?

O samym makijażu permanentnym możemy powiedzieć bardzo dużo – jeśli jednak poszukujesz podstawowych informacji, sprawdź nasze kompendium wiedzy na temat makijażu permanentnego.

Jeżeli znane Ci są podstawy mikropigmentacji, zapewne zdajesz sobie sprawę, że makijaż permanentny ust wykorzystywany jest do skorygowania kształtu, uzupełnienia lub wzmocnienia czerwieni wargowej, a także wyrównania konturu. Wszystkie te zabiegi mają na celu podkreślić urodę, a także zatuszować niedoskonałości, które mogą wystąpić zarówno na górnej, jak i dolnej wardze.

Powiększenie ust za pomocą makijażu permanentnego – czy jest możliwe?

Pomimo coraz większej popularności makijażu permanentnego wciąż są osoby, dla których jest on owiany tajemnicą. Nie inaczej jest w przypadku kobiet, które planują powiększyć swoje usta. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto jednak poznać podstawowe założenia mikropigmentacji ust.

W czasie zabiegu pigment aplikowany jest pod skórę za pomocą specjalnych igieł – podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego, który wykorzystywany jest do m.in. powiększania ust. Stąd też panuje powszechne przekonanie, że za pomocą mikropigmentacji można znacząco powiększyć swoje usta.

Jak to wygląda w rzeczywistości? Czy powiększenie ust za pomocą makijażu permanentnego jest możliwe? Tak, ale jedynie optycznie. Wyrównanie konturów i wypełnienie czerwieni wargowej za pomocą barwnika sprawia, że usta wydają się pełniejsze – a co za tym idzie – większe.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Powiększenie ust zabiegiem makijażu permanentnego – to nie to samo co kwas hialuronowy czy botoks

Jeśli chcesz znacząco powiększyć swoje usta, musisz wiedzieć, że makijaż permanentny nie będzie zabiegiem dla Ciebie. W takim razie lepiej zdecydować się na botoks lub zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. 

Co można wywnioskować z poprzedniej części artykułu – mikropigmentacja ust służy wyłącznie do podkreślania urody/niwelowania niedoskonałości, a nie do jej zmiany. Stąd też jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoje wargi wyróżniały się pięknym, intensywnym kolorem, a także idealnym kształtem, zdecyduj się na zabieg makijażu permanentnego. 

Jeśli jednak chcesz, aby usta były większe (nie tylko optycznie) dobrym rozwiązaniem będzie wspomniany wyżej zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego lub botoksu.

Dla kogo makijaż permanentny?

Hanami PMU Academy – nauka mikropigmentacji ust, brwi, oczu dla każdego

Artykuł zainteresował Cię na tyle, że chcesz rozpocząć karierę w zawodzie linergisty? W takim razie jesteś w dobrym miejscu! Hanami PMU Academy to certyfikowana szkoła makijażu permanentnego, w której organizowane są szkolenia PMU dla każdego. Niezależnie od tego, czy dopiero chcesz wejść w świat beauty, czy już pracujesz jako aktywny linergista – nasza oferta jest również dla Ciebie! 

Nie wahaj się – z wielką chęcią i uśmiechem na ustach nauczymy Cię wszystkiego, co wiemy na temat makijażu permanentnego. Możesz rozwinąć się razem z nami i zacząć pracować w jakże przyszłościowym zawodzie – serdecznie zapraszamy do zapisów na szkolenia w naszej szkole – Hanami PMU Academy.

Zobacz inne artykuły

Powiązane produkty

Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Bolero

PMU028-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego ust w odcieniu malinowej czerwieni.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Flamenco

PMU018-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego głęboka czerwień.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Mallow

PMU019-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego delikatny, naturalny róż.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Mirabel

PMU027-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego odcień brzoskwiniowy.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Orchid

PMU024-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego wpadające w odcień fioletu.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Sweet Pepper

PMU017-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego w kolorze tradycyjnej czerwieni. Po wygojeniu otrzymamy efekt szminki.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Lips Line Virgin

PMU021-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego w kolorze jasnego różu/nude w cieplejszej tonacji. Dokładnie kryje.
Pigmenty do makijażu permanentnego ust

Permanent Make Up Flash Light

PMU022-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego. Bardzo jasny, odcień różu stosowany do kamuflażu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.