Makijaż permanentny i alkohol: czy picie przed i po zabiegu jest dozwolone?

Makijaż permanentny stał się niezwykle popularnym rozwiązaniem wśród osób ceniących sobie komfort, trwałość oraz jakość makijażu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, permanentność tego makijażu sprawia, że możemy cieszyć się z niego nawet przez kilka lat, a tym samym nie musimy tracić każdego dnia sporo czasu, aby zrobić klasyczny make-up, a potem go zmyć. Zalet jest mnóstwo, ale należy pamiętać również o przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie, czy można spożywać alkohol po makijażu permanentnym brwi i nie tylko. Im bardziej zagłębisz temat, tym mniej stresu będzie Cię kosztowała wizyta w salonie. 

Brwi permanentne a alkohol – dlaczego jedno ma znaczenie dla drugiego?

Makijaż permanentny nazywany jest często mikropigmentacją, ponieważ za pośrednictwem specjalistycznych urządzeń pod skórę wprowadzany jest pigment, czyli barwnik. Zabieg przypomina wykonywanie tatuażu, jednak różni się tym, że aby cieszyć się intensywnością koloru, trzeba go powtarzać w celu odświeżenia co kilka lat. Przeprowadzając mikropigmentację ingerujemy w ciągłość naskórka powodując jej przerwanie. Po takim zabiegu niezwykle ważne jest, aby zadbać odpowiednio o organizm i skórę, aby podrażnione miejsce szybko mogło się zregenerować i wrócić do pierwotnego stanu. Z tego względu alkohol po makijażu permanentnym nie jest wskazany.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Makijaż permanentny a alkohol i jego szkodliwe działanie

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, jaki wpływ ma alkohol na nasz organizm. Jednak mówiąc o tym najczęściej mamy na myśli osoby uzależnione, a faktem, jest, że spore konsekwencje dotykają również tych, którzy tylko sporadycznie lub okazjonalnie sięgają po ten rodzaj napoju. Wiedząc, że mikropigmentacja jest inwazyjna, a organizm przez kilkanaście dni będzie dochodził do siebie, wciąż zastanawiasz się, czy po makijażu permanentnym brwi można pić alkohol? W celu nakreślenia powagi sytuacji przedstawiamy najczęstsze skutki wynikające ze spożywania wysokoprocentowych napojów.

 • Zahamowanie procesów trawiennych.
 • Zwiększony przepływ krwi.
 • Podniesione ciśnienie krwi, co zwiększa ryzyko zawału serca.
 • Zaburzony rytm serca, co może być przyczyną zgonu.
 • Choroby wątroby.
 • Problem z utrzymaniem właściwego poziomu cukru we krwi.
 • Bóle głowy.
 • Nerwowość.
 • Osłabienie.
 • Zaburzenie działania systemu odpowiedzialnego za metabolizm leków.
 • Depresja.
 • Zmęczenie, problemy ze snem.

To tylko część konsekwencji, która może przydarzyć się każdemu bez względu na ilość i częstotliwość spożywania alkoholu, oczywiście im częściej i więcej, tym większe ryzyko zachorowania. Co ważne napoje alkoholowe powodują odwodnienie skóry, co sprawia, że jest ona mało elastyczna, a tym samym w znacznie większym stopniu jest podatna na podrażnienia, przez co również dłużej się regeneruje. W tym przypadku nawet jeżeli stosujesz do pielęgnacji kosmetyki zgodnie z zaleceniami linergisty, to nie wchłaniają się one prawidłowo. Myślimy, że teraz już każdy z nas sam jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie – czy można pić alkohol po makijażu permanentnym brwi? 

Alkohol po makijażu permanentnym brwi – jak długo go unikać?

Ważne dla Ciebie wydarzenie zbliża się wielkimi krokami i zastanawiasz się, przez ile czasu alkohol po makijażu permanentnym nie będzie dobrym rozwiązaniem? Już wyjaśniamy. Po zabiegu, jak i przed nim należy wstrzymać się od spożywania alkoholu przez około 2-3 dni. Dlatego, jeżeli masz konkretne plany, to warto uwzględnić w nich odpowiednio wcześniej wizytę w gabinecie, tym bardziej że po pigmentacji linergista powtarza zabieg, aby uzupełnić utracony barwnik. Zdecydowanie nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę.  

Pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Warto mieć na uwadze, że alkohol to nie jedyne przeciwwskazanie do wykonania makijażu permanentnego takich “przeciw” jest znacznie więcej. W każdym profesjonalnym salonie zostanie przeprowadzona z nami rozmowa na temat przeciwwskazań do wykonania mikropigmentacji, tak aby mieć pewność, że osiągniemy zamierzone efekty, a sam zabieg nie będzie dla nas niebezpieczny. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, zanim zapiszemy się na wizytę do linergisty:

 • stan zdrowia – jeżeli borykasz się z infekcją, grypą, opryszczką etc. najpierw zadbaj o to, aby w pełni wyzdrowieć, a dopiero później uzgodnij termin wizyty;
 • ciąża – ze względu na bezpieczeństwo dziecka kobiety w ciąży nie mogą poddać się mikropigmentacji;
 • stosowanie odżywek do rzęs i brwi – jeżeli stosujesz kosmetyki odżywiające brwi oraz rzęsy, musisz po ich odstawieniu odczekać od 3 aż do 6 miesięcy, wcześniej wykonanie makijażu permanentnego będzie niemożliwe ze względu na Twoje bezpieczeństwo;
 • sztuczne rzęsy – trzeba koniecznie je usunąć przed wizytą u linergisty;
 • kwas hialuronowy i botoks – jeżeli jesteś po zabiegach upiększających, poinformuj o tym podczas planowania daty zabiegu, ponieważ konieczne będzie odczekanie kilku tygodni;
 • opalenizna – pamiętaj, że barwnik powinien być odpowiednio dobrany do Twojego naturalnego koloru skóry, dlatego nie decyduj się na mikropigmentację po opalaniu;
 • karmienie piersią – wysoki poziom hormonów utrudnia zaaplikowanie pigmentu pod skórą;
 • cukrzyca, nowotwór lub inne choroby – nie zawsze są bezwzględnym przeciwwskazaniem, natomiast konieczne jest otrzymanie pozytywnej opinii od lekarza;
 • stosowanie leków sterydowych i retinoidów – o przyjmowaniu leków musisz poinformować linergistę, który zaleci odczekanie odpowiedniego okresu czasu;
 • alergia – jeśli jesteś osobą podatną na alergie m.in. na kosmetyki, metale ciężkie czy hennę, to zapisz się na próbną wizytę.

To jedne z najważniejszych kwestii, o których należy poinformować specjalistę podczas wizyty, zanim zostanie przeprowadzony zabieg. Jak widzisz, alkohol po makijażu permanentnym brwi jest niewskazany, ale nie tylko on może być przeszkodą. Stworzenie tego zestawienia miało na celu uświadomić Cię, że nie wolno zatajać informacji na temat zdrowia, ponieważ może przynieść to niepożądane skutki.

Makijaż permanentny a alkohol i wiedza linergistów

Zapisując się na jakikolwiek zabieg, chcemy, aby został on przeprowadzony przez specjalistę, który zna się na rzeczy. Sami również możemy wyszukiwać w internecie informacji, wpisując wszystkie przychodzące nam do głowy hasła np. brwi permanentne a picie alkoholu forum czy jakie są przeciwwskazania do wykonania mikropigmentacji? Jednak jest wiele kwestii, z których nie zdajemy sobie sprawy, a są one bardzo istotne. Pamiętanie o nich i zadbanie o nasze bezpieczeństwo leży po stronie linergisty. Dlatego jeżeli prowadzisz własny salon, to zadbaj o odpowiednie przygotowania i zapisz się na szkolenia z makijażu permanentnego. Oprócz tego wybierz profesjonalne wyposażenie i produkty, dzięki czemu praca będzie sprawiała Ci przyjemność, zabiegi będziesz wykonywać precyzyjnie i starannie. Zadowoleni klienci z pewnością będą do Ciebie wracać po więcej. Szeroki wybór asortymentu dedykowanemu makijażowi permanentnemu znajdziesz na stronie internetowej Hanami – https://hanamipigments.eu/. Wykonuj swój zawód najlepiej, jak tylko potrafisz i spraw, że świat będzie jeszcze piękniejszy. 

Zobacz inne artykuły

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.