Makijaż permanentny – ile się trzyma i od czego zależy trwałość efektu?

Co sprawia, że czujemy się bardziej kobieco? Przede wszystkim gęste i symetryczne brwi, delikatnie podkreślone powieki, dodające naszym oczom charakteru, a także usta utrzymane w idealnym odcieniu pasującym do naszej karnacji. Jak to wszystko osiągnąć? Sposobów jest kilka, gdzie najlepszym z nich niewątpliwie jest makijaż permanentny. Dlaczego? Trwały make-up pozwala zniwelować drobne niedoskonałości twarzy, sprawiając, że staje się ona pięknie podkreślona każdego dnia. Ale czy słowo „trwały” oznacza, że zostaje z nami na zawsze? Okazuje się, że nie do końca, o czym mówimy w dalszej części artykułu. 

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny? Od czego zależy jego trwałość? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w dzisiejszym wpisie przygotowanym przez zespół Hanami Pigments. Życzymy miłej lektury!

Makijaż permanentny – trwały, ale nie na zawsze

Na samym wstępie odpowiedzmy sobie na najważniejszą kwestię: czy makijaż permanentny widoczny jest do końca życia? Odpowiedź jest krótka i jednoznaczna: nie, nie jest. 

Dla wielu osób może to wydawać się zaskakujące – w końcu według słownika słowo ”permanentny” oznacza coś stałego, bezustannego. Dlatego też słysząc, że makijaż jest trwały, można pomyśleć, że wystarczy wykonać go raz na całe życie. Rzeczywistość jest jednak inna, bo choć jest on trwalszy niż standardowy make-up, po upływie pewnego okresu jego efekt zanika, przez co przestaje być widoczny.

Makijaż permanentny – na ile starcza? Na dłużej niż tradycyjny make-up

Jak wspomnieliśmy – choć makijaż permanentny z czasem blednieje, to i tak wciąż jest o wiele trwalszym rozwiązaniem od tradycyjnych metod upiększania twarzy.

Niezależnie od tego, czy malujesz usta, rzęsy czy brwi – szminka, błyszczyk, eyeliner czy henna są zawsze krótkotrwałym rozwiązaniem. Najczęściej starczają na jeden dzień – w końcu na wieczór trzeba pomyśleć o demakijażu. Pójście spać w charakteryzacji nie oznacza niczego dobrego – nie tylko dla naszego wyglądu, ale również naszej skóry, która może stać się podrażniona i przesuszona.

Tego problemu nie ma w przypadku permanentnego makijażu – wystarczy wykonać go raz na jakiś czas, aby cieszyć się pięknym efektem o każdej porze – niezależnie od tego, czy jest to poranek, czy środek nocy. Trwały make-up jest niewrażliwy na rozmazanie i ze względu na swoją trwałość eliminuje konieczność dokupowania kolejnych kosmetyków przez kilka lat, co z kolei oznacza oszczędność pieniężną.

Makijaż permanentny z reguły widoczny jest od kilkunastu miesięcy do kilku lat.

Fakty i mity o mikropigmentacji.

Makijaż permanentny – jak długo się trzyma? To zależy od kilku czynników

To, ile utrzymuje się makijaż permanentny brwi, ust czy oczu, jest zależne. Warto bowiem mieć świadomość, że na jego trwałość wpływa kilka czynników. Jakich?

Rodzaj pigmentów do makijażu permanentnego

Obecny rynek kosmetyczny bogaty jest w pigmenty do makijażu permanentnego pochodzące od różnych producentów. Szeroki wybór z jednej strony jest dobry – z drugiej jednak zwiększa ryzyko zakupu barwników niskiej jakości – bo takich na rynku niestety nie brakuje.

Klasa pigmentów nie pozostaje niestety obojętna dla trwałości mikropigmentacji. Udając się do salonu kosmetycznego, w którym wykorzystuje się preparaty o wątpliwym składzie, możesz spodziewać się, że makijaż będzie wymagał szybkiej poprawki –nawet kilka tygodni po zabiegu.

Po czym ocenić, że pigmenty są dobrej jakości i tym samym sprawią, że makijaż permanentny będzie trwalszy? Przede wszystkim czysty skład, w którym nie znajdziemy takich substancji jak metale ciężkie i innego rodzaju związki chemiczne niewiadomego pochodzenia.

Wysokiej klasy barwniki powinny posiadać również certyfikaty potwierdzające ich jakość. Trwałe efekty zapewniają m.in. pigmenty do makijażu permanentnego Hanami Pigments, które cechują się mocnym napigmentowaniem i składem, w którym nie znajdują się wyżej opisane substancje. 

Gwarantują one trwałe i naturalne efekty, co zostało potwierdzone badaniami, a także opiniami klientów i linergistów, którzy mieli przyjemność z nimi pracować.

Technika mikropigmentacji

Kolejnym czynnikiem, o którym należy wspomnieć, jest metoda wykonania makijażu permanentnego

Warto bowiem wiedzieć, że obecnie w świecie beauty funkcjonuje dużo metod mikropigmentacji, które różnią się od siebie sposobem aplikacji i rodzajem barwników. W zależności od wybranej techniki musimy liczyć się z trwalszym lub słabszym utrzymaniem efektu makijażu, co jest związane bezpośrednio z rodzajem wykorzystanego urządzenia, akcesoriów i pigmentów.

W przypadku mikropigmentacji ważne jest, na jaką głębokość osadzany jest barwnikim płycej, tym efekt będzie słabszy. Głębsze zaaplikowanie pigmentu poskutkuje większą trwałością i utrzymaniem się makijażu na dłuższy czas.

Popularne metody makijażu permanentnego.

Rodzaj skóry

Na pierwszą myśl mogłoby się wydawać nieistotne – w rzeczywistości jednak rodzaj skóry również ma znaczenie w kwestii trwałości makijażu permanentnego. Dlaczego?

Warto pamiętać o tym, że organizm organizmowi nierówny. To samo tyczy się skóry – jedna może lepiej poradzić sobie z przyjęciem pigmentu, inna zaś zareaguje źle i szybko pozbędzie się barwnika. Dzieje się to przez złuszczanie naskórka – jest to oczywiście naturalny proces (dlatego też makijaż permanentny nie jest widoczny na zawsze). Czasem jednak dzieje się to zbyt szybko (reakcja alergiczna), co skutkuje szybkim wypłukaniem i koniecznością wprowadzenia korekty.

Styl życia i higiena

Poddając się zabiegowi mikropigmentacji, każdy klient powinien otrzymać od linergisty zalecenia pozabiegowe. Do takich zaliczyć można m.in. unikanie słońca czy rezygnację z solarium. Warto wiedzieć, że promieniowanie ultrafioletowe (UV) sprawia, że naskórek złuszcza się jeszcze szybciej, a to – jak już wiesz – ma realny wpływ na trwałość makijażu permanentnego.

Co więcej, po zabiegu mikropigmentacji należy pamiętać również o odpowiedniej pielęgnacji ciała. Linergiści z reguły polecą używanie kremów i jednocześnie unikanie mocnych peelingów przyspieszających wyłuszczanie się naskórka.

Doświadczenie linergisty

Choć udając się do profesjonalnego salonu kosmetycznego, liczymy na to, że zabieg zostanie dobrze przeprowadzony, może zdarzyć się, że trafimy na linergistę lub linergistkę, która dopiero zaczyna swoją przygodę z makijażem permanentnym. Ze względu na małe doświadczenie barwnik może zostać wprowadzony zbyt płytko, przez co efekt makijażu szybciej zaniknie i będzie konieczne wprowadzenie korekty.

Przebyte choroby i przyjmowane leki

Na trwałość makijażu permanentnego wpływ ma również to, w jakim stanie jest nasz organizm. Różnego rodzaju choroby (w tym skórne) mogą sprawić, że efekt zaniknie szybciej. Podobnie jest w przypadku leków, które często obciążają nasze ciało, powodując różnego rodzaju efekty uboczne, do których zaliczyć można również szybsze wyrzucenie pigmentu z organizmu.

Makijaż permanentny brwi – ile się utrzymuje?

“Makijaż permanentny brwi – ile się trzyma?” – to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez nasze klientki. Nic w tym dziwnego – mikropigmentacja tego obszaru cieszy się szczególnym zainteresowaniem od wielu lat.

Jak to wygląda w praktyce? Biorąc pod uwagę użycie wysokiej klasy barwników, dobrą kondycję skóry, głębokie osadzenie pigmentu i poprawną pielęgnację pozabiegową, makijaż permanentny brwi może utrzymać się nawet do 5 lat.

Makijaż permanentny ust – jak długo się utrzymuje?

Profesjonalnie wykonana mikropigmentacja ust sprawia, że efekt makijażu utrzymuje się średnio od 2 do 3 lat.

Makijaż permanentny oczu – jak długo widoczne są efekty?

Najdłuższe efekty makijażu permanentnego oczu utrzymują się od 2 do 4 lat.

Chcesz być na bieżąco z makijażem permanentnym? Jeżeli tak to zachęcamy Cię do regularnego odwiedzania naszego bloga, na którym stale publikujemy eksperckie materiały ze świata PMU. Z naszej strony możesz liczyć na solidną dawkę wiedzy i odpowiedź na każde pytanie. Serdecznie zapraszamy i z tego miejsca również zachęcamy do odwiedzin naszej strony internetowej. 

Jeżeli jesteś zainteresowany lub zainteresowana pracą w zawodzie linergisty, sprawdź ofertę naszej profesjonalnej szkoły makijażu permanentnego Hanami PMU Academy – zapraszamy!

Zobacz inne artykuły

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.