Metody brwi permanentnych – jaka jest najlepsza? Na co się zdecydować?

Makijaż permanentny brwi w paru słowach

Zanim opowiemy sobie o tym, jakie są metody brwi permanentnych, przybliżmy nieco temat mikropigmentacji. Na czym właściwie ona polega?

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na regulacji włosków brwiowych i ich zagęszczeniu, a także podkreśleniu kształtu łuku brwiowego, w tym nadaniu mu symetrii. Co jest takiego wyjątkowego w mikropigmentacji? Po pierwsze – trwałość (o czym mówi nam słowo „permanentny”), a także naturalny i piękny efekt – ten rodzaj makijażu nie tylko doskonale podkreśla urodę, ale również pomaga zniwelować różnego rodzaju ubytki pojawiające się na twarzy i nie tylko.

Jeśli chodzi o sam zabieg, to polega on na aplikacji barwnika (pigmentu) pomiędzy naskórek a skórę właściwą za pomocą jednorazowej igły. Makijaż permanentny brwi oraz innych części ciała (ust, powiek) wykonywany jest przez wykwalifikowanego linergistę lub linergistkę.

W tym miejscu możemy powoli przejść do głównego pytania dzisiejszego wpisu, czyli jakie są metody robienia brwi permanentnych?

Popularne metody permanentnych brwi

Temat mikropigmentacji jest bardzo szeroki i nie inaczej jest w przypadku permanentnych brwi. Metody, jakie są obecnie stosowane, pozwalają – w zależności od oczekiwań – uzyskać różne efekty – od delikatniejszych po wyrazistsze. Przed zapisaniem się do linergisty warto pogłębić wiedzę o konkretnych sposobach aplikacji pigmentów do makijażu permanentnego, aby jeszcze przed zabiegiem wiedzieć, na co tak naprawdę możemy liczyć. Jakie są popularne metody brwi permanentnych?

Makijaż permanentny brwi – metoda pudrowa

Na początek jedna z najpopularniejszych metod permanentnych brwi, czyli tzw. metoda pudrowa. 

Sposób ten polega na wykorzystaniu cienkiej i jednorazowej igły i aplikacji pigmentu pod skórę bez stopniowania koloru  Innymi słowy – barwnik w tym wypadku rozprowadzany jest równomiernie. Dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać zarówno mocniejszy i wyrazistszy efekt, jak i nieco bardziej subtelny, który delikatnie podkreśli naszą urodę.

Mikropigmentacja brwi – ombre

W odróżnieniu od wspomnianej wyżej metody brwi permanentnych, technika ombre polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę o różnym natężeniu koloru. Dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć efekt cieniowania – od jasnej nasady do ciemnej końcówki. Metoda ombre sprawia, że brwi prezentują się naturalnie, ale są zdecydowanie wyrazistsze, aniżeli w przypadku techniki pudrowej.

Ombre zaczyna się od nosa, gdzie kolor jest delikatny, a kończy się na łuku, gdzie barwa jest już zdecydowanie intensywniejsza.

Permanentny makijaż brwi – metody. Microblading

Jeśli chodzi o popularne metody permanentnych brwi nie sposób nie wspomnieć o microbladingu. Jest to tzw. metoda piórkowa polegająca na rysowaniu pojedynczych kresek mających na celu imitować włoski. Jest to delikatny sposób dający zdecydowanie najbardziej naturalne efekty. Microblading sprawia, że brwi są pełne, wyraźnie, ale nieprzerysowane. Dzięki metodzie piórkowej nie będziesz musiała sięgać dodatkowo po np. kredkę, aby podkreślić ich kolor i wyrazistość.

Makijaż permanentny – brwi a metoda cienia

Do popularnych technik pigmentacji brwi zaliczyć możemy również metodę cienia, która wykonywana jest na całej powierzchni łuku. Zapewnia ona wysoki poziom wyrazistości i podkreślenia. Dzięki niej możemy całkowicie zmienić kształt brwi i „narysować” je od nowa. Efekt, jaki osiągamy, podobny jest do tego, który daje nam nałożenie henny.

Brwi permanentne – metoda włoskowa

Technika włoskowa jest metodą polegającą na wrysowaniu pojedynczych włosków brwiowych w miejscu ubytku, stąd też świetnie sprawdza się w przypadku bardziej wymagających brwi lub takich, które wymagają jedynie zagęszczenia bądź też uzupełnienia.

Jaka metoda makijażu permanentnego brwi jest najlepsza?

Już wiesz, jakie są metody makijażu permanentnego brwi – w tym miejscu możemy odpowiedzieć na kolejne z często pojawiających się pytań, a mianowicie – która z nich jest najlepsza? Ciężko jest odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać oraz w jakim stanie są nasze brwi. Poniżej w paru słowach podpowiadamy, na jaką metodę się zdecydować.

  • Metoda pudrowa – polecana dla każdego, kto marzy o delikatnym podkreśleniu swoich brwi. Jeśli zależy Ci na zagęszczeniu łuku oraz nadaniu mu nieco większej wyrazistości, tak, by całość wyglądała przede wszystkim naturalnie, metoda pudrowa jest dla Ciebie.
  • Metoda ombre – jest to najlepsza metoda makijażu permanentnego brwi dla osób, dla których ważny jest przede wszystkim naturalny efekt, który jednocześnie czaruje większą wyrazistością bez wyraźnie zarysowanych linii.
  • Microblading (metoda piórkowa) – chcesz uniknąć efektu przerysowania? Zależy Ci na najbardziej naturalnym efekcie? W takim razie makijaż permanentny brwi wykonany metodą piórkową to rozwiązanie dla Ciebie. 
  • Metoda cienia – technika ta polecana jest dla każdego, komu zależy na wyrazistym efekcie przypominającym nałożenie henny. Z metody cienia powinni skorzystać również ci, którzy nie są zadowoleni ze swojego naturalnego łuku brwiowego. Jeśli lubisz mocny makijaż, technika cienia jest dla Ciebie.
  • Metoda włoskowa – jeśli masz ubytki we włoskach bądź chcesz je jedynie zagęścić, technika ta jest najlepszym rozwiązaniem.

Brwi permanentne – jaka metoda? Podsumowanie

W obecnych czasach możemy osiągać różnorodne efekty makijażu permanentnego brwi. Wszystko zależy od tego, jaka metoda zabiegowa została użyta. Niektóre techniki gwarantują delikatne i naturalne kształty, a z kolei inne wyraziste i mocne efekty. To, jaka jest najlepsza metoda brwi permanentnych, zależy tak naprawdę tylko od nas i od tego, czego oczekujemy od mikropigmentacji. Warto pamiętać, że to, co wygląda dobrze u kogoś, nie znaczy, że będzie równie dobrze pasować nam, dlatego też przed poddaniem się zabiegowi zawsze warto porozmawiać o doborze metody z profesjonalistą, który posiada doświadczenie i pomoże wybrać idealną technikę.

Zaciekawił się artykuł? Zajrzyj po więcej na naszego bloga o makijażu permanentnym – zapraszamy!

Zobacz inne artykuły

Powiązane produkty

Brows SET Permanent make up
  • Pakiet
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Brows SET Permanent make up

SET4
1 400,00 zł
Set pigmentów Hanami do brwi 8 x 3 ml
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permament makeup Maranti

PMU008-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego naturalny brąz z ciepłym odcieniem. Dla blondynek, szatynek oraz osób starszych. Nie wybarwia się w kolory czerwieni.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permanent make up Brown Black

PMU002-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego bardzo ciemny brąz dla ciemnych brunetek i szatynek. Mocno kryjący.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permanent Make Up Cider

PMU009-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego w kolorze oliwkowej musztardy. Służy do neutralizacji i modyfikacji koloru.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

PMU & Hair Stroke Blond

PMU005-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego naturalny, jasny brąz. Dla jasnych skór, blondynek oraz osób starszych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.