Pielęgnacja po makijażu permanentnym brwi – jak robić to dobrze?

Mikropigmentacja brwi cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób chcących podkreślić swoją urodę. Dobrze wykonany makijaż permanentny daje satysfakcjonujące rezultaty i jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem – piękny efekt utrzymuje się bowiem przez kilka lat. Aby jednak brwi permanentne zachwycały gęstością, idealnym kształtem i głębokim kolorem, ważne jest odpowiednie podejście do tematu pielęgnacji. Jak dbać o brwi po zabiegu makijażu permanentnego? O tym, co robić, a czego nie omawiamy w dzisiejszym wpisie. Życzymy miłej lektury – zespół Hanami Pigments.

Brwi po permanentnym makijażu – tylko bez obaw!

Zanim jeszcze porozmawiamy o roli prawidłowej pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym, zatrzymajmy się na tym, jak chwilę po zabiegu prezentuje się łuk brwiowy. W tym miejscu warto zaznaczyć to, że mikropigmentacja jest zabiegiem inwazyjnym – oznacza to tyle, że wiążę się z ingerencją w ciało.

Barwnik jest bowiem wprowadzany pod skórę za pomocą igły (przerywana jest ciągłość naskórka, stąd klasyfikacja „inwazyjny”). Dlaczego o tym wspominamy? Dlatego, że przez sposób aplikacji skóra, która została poddana pigmentacji, jest mocno zaczerwieniona. Na szczęście jest to tylko chwilowy efekt (po paru godzinach zazwyczaj znika), stąd też nie należy przejmować, że coś poszło nie tak.

Co więcej, brwi po makijażu permanentnym chwilę po zabiegu posiadają mocny i ciemny kolor (zdecydowanie ciemniejszy od tego, jak sobie tego życzyliśmy). Podobnie jak w przypadku zaczerwienienia – efekt ten utrzymuje się tylko przez chwilę – w ciągu kilku dni pigmentowany obszar ciała stanie się jaśniejszy nawet o 50%, co jest efektem złuszczania się naskórka.

W tym miejscu warto również zaznaczyć, że miejscami skóra może być jaśniejsza. Tym również nie należy się martwić – dzieje się tak za sprawą użytego znieczulenia miejscowego, które powoduje obkurczenie się naczyń krwionośnych.

Gojenie po makijażu permanentnym.

Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu. Czy to konieczność?

Czy pielęgnacja brwi po permanentnym makijażu jest konieczna? To pytanie, które nieustannie zadawane jest przez osoby planujące poddać się zabiegowi mikropigmentacji. Warto wiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja brwi permanentnych po zabiegu nie jest tylko wymysłem linergisty czy kosmetyczki. Prawidłowe podejście do tematu jest kluczowe zarówno w kwestii utrzymania się pięknego efektu, jak i zdrowia

Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym.

Pielęgnacja po makijażu permanentnym brwi – pierwsze dni po zabiegu są kluczowe

Pielęgnacja brwi po permanentnym makijażu jest szczególnie ważna przez pierwsze dni. Musimy pamiętać o tym, że skóra po zabiegu jest osłabiona i pełna ranek, stąd też jasne jest to, że wymaga ona dłuższej chwili, aby w pełni się zregenerować. W tym czasie musimy być niezwykle delikatni dla skóry, aby dodatkowo jej nie naruszać. Dlatego też niezalecane jest stosowanie przez ten czas żadnych mocnych kosmetyków, a także – co jest częstym błędem – odrywania powstających strupków. Dlaczego?

Powód jest prosty – użycie chemicznych substancji (toniki, maści) czy też rozdrapywanie strupków może doprowadzić do powstania stanu zapalnego bądź wdania się infekcji, co często wymaga interwencji lekarskiej.

W pierwszym tygodniu po zabiegu może pojawić się opuchlizna oraz strupki, a także dosyć silne swędzenie i zaczerwienienie – tym jednak nie należy się absolutnie martwić – jest to całkowicie naturalny proces oznaczający tyle, że skóra prawidłowo reaguje i dobrze się regeneruje.

Brwi permanentne – pielęgnacja po zabiegu. Co robić?

Pielęgnacja brwi po zabiegu permanentnym wiąże się przede wszystkim z tym, aby być bardzo delikatnym dla skóry. W czasie gojenia się ranek absolutnie należy wystrzegać się pocierania pigmentowanego miejsca, a także, o czym wspomnieliśmy wcześniej, odrywania strupków. Zerwanie ich poskutkuje dłuższym okresem gojenia, a także może doprowadzić do powstawania blizn

W poprzednim akapicie omówiliśmy aspekt nieużywania mocnych preparatów – czy to oznacza, że całkowicie powinniśmy zrezygnować z kosmetyków? Niekoniecznie – produkty o łagodnym działaniu, bazujące na naturalnym składzie można zacząć stosować po paru dniach, choć wszystko zależy od zaleceń linergisty. Dobrym rozwiązaniem jest dopytanie specjalisty o to, po jakie kosmetyki warto sięgnąć – ma on bowiem doświadczenie i wiedzę na temat tego, jakie pigmenty zostały użyte w czasie zabiegu, stąd też będzie wiedzieć, jakie preparaty nie wywołają niepożądanych reakcji w czasie kontaktu z barwnikiem.

Po jakim czasie można sięgnąć np. po kosmetyki na porost i zagęszczenie brwi? Jeżeli chcesz używać tego typu preparatów, nie powinnaś stosować ich szybciej, niż 30 dni od zabiegu mikropigmentacji. Miesiąc to optymalny okres na to, aby skóra całkowicie się zregenerowała i zagoiła.

Pielęgnacja makijażu permanentnego brwi – jak poprawnie dbać o skórę?

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja brwi po zabiegu permanentnym?

  • Do osuszania łuku brwiowego należy używać delikatnego gazika jałowego, co jest szczególnie zalecane w pierwszych chwilach po zabiegu. 
  • Przed każdym kontaktem ze skórą należy dokładnie umyć ręce. Są one bowiem doskonałym siedliskiem dla zarazków – pigmentowane miejsce jest zaś szczególnie podatne na zakażenie, stąd też regularna higiena to podstawa!
  • Skóra po zabiegu potrzebuje solidnej dawki nawilżenia, dlatego też zalecane jest spożywanie kilku litrów wody dziennie, która dokładnie nawilży organizm od wewnątrz. Takie działanie pozwoli uniknąć Ci przesuszenia skóry, dzięki czemu efekt makijażu utrzyma się o wiele dłużej.

Nieprawidłowa pielęgnacja po makijażu permanentnym brwi, czyli czego nie robić?

Choć linergista lub linergistka po każdym zabiegu dokładnie omawia temat odpowiedniej pielęgnacji, tak część osób bagatelizuje zalecenia. Czego należy się wystrzegać? Warto wiedzieć, że rezygnacja z mocnych kosmetyków i zrywania strupków nie wystarczy.

Nie ma nic bowiem gorszego dla świeżo zaaplikowanego pigmentu, aniżeli promieniowanie UV. Dlatego też przez pierwsze tygodnie – a najlepiej miesiąc – całkowicie zrezygnować z solarium, a także zminimalizować ekspozycję na słońce. Jeżeli już decydujesz się na wyjście na zewnątrz, stosuj kremy z wysokim filtrem UV, co pozwoli ochronić makijaż permanentny przed szybkim wyblaknięciem.

Promieniowanie to nie wszystko – mówiąc o prawidłowej pielęgnacji brwi po makijażu permanentnym, należy wspomnieć również o tym, że odradzane są wyjścia m.in. na basen, do sauny czy SPA. Dlaczego? Powód jest prosty – tego rodzaju miejsca są siedziskiem bakterii i zarazków, a jak już wiesz – pigmentowana skóra przez pierwsze dni jest osłabiona, a także podatna na infekcje. Jeśli chodzi o rozłąkę z basenem czy sauną – zalecenia są podobnie, co do solarium – po 30 dniach możesz powoli zacząć myśleć o powrocie.

Makijaż permanentny a alkohol.

Pielęgnacja brwi po zabiegu permanentnym – podsumowanie

Makijaż permanentny brwi jest zabiegiem inwazyjnym, przez co skóra wymaga rekonwalescencji. Przez pierwsze tygodnie ważne jest, aby być dla niej szczególnie delikatnym. Nie należy w tym czasie zrywać strupków oraz sięgać po silne kosmetyki do twarzy, a jedynie po preparaty polecane przez kosmetyczkę (jeśli takowe zaleca). Co więcej, przez pierwszy miesiąc od zabiegu mikropigmentacji należy unikać promieni słonecznych, solarium, basenu, sauny czy SPA. Nieprzestrzeganie zaleceń może poskutkować nieprawidłowym przyjęciem się makijażu, szybszą utratą koloru i wyblaknięciem efektu, a w skrajnych przypadkach wdaniem się infekcji. 

Zainteresował Cię ten temat? W takim razie odwiedzaj regularnie naszego bloga, na którym publikujemy eksperckie artykuły dotyczące mikropigmentacji. Serdecznie zapraszamy! Hanami Pigments – wysokiej jakości pigmenty do makijażu permanentnego.

Zobacz inne artykuły

Powiązane produkty

Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permanent make up Black Coffee

PMU004-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego naturalny, ciemny brąz. Mocno kryjący. Dla ciemnych szatynek i brunetek.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permanent make up Chocolate

PMU006-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego z ciepłym odcieniem, dobrze kryjący. Idealny do każdego typu skóry.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permanent Make Up Cider

PMU009-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego w kolorze oliwkowej musztardy. Służy do neutralizacji i modyfikacji koloru.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

Permanent Make Up Ginger

PMU010-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego. Modyfikator brwi wpadających w odcienie niebieskiego, może służyć jako ocieplacz.
Pigmenty do makijażu permanentnego brwi (maszyna)

PMU & Hair Stroke Blond

PMU005-10
355,00 zł
Pigment do makijażu permanentnego naturalny, jasny brąz. Dla jasnych skór, blondynek oraz osób starszych.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.