Pigmenty Hanami do makijażu permanentnego na technologii novoxx

Barwniki Hanami to barwniki do makijażu permanentnego (permanent make-up – PMU) najnowszej generacji kolorów oparte na szelaku. W porównaniu do tradycyjnych produktów PMU są bardzo innowacyjne.

Praca z tymi barwnikami jest łatwa, pigmentacje wspaniale się goją, lśnią i pozostają nasycone przez długi czas. Pigmenty są bardzo płynne mimo wysokiego stężenia pigmentu i szczególnie odpowiadają szybko pracującym linergistom.

Produkując barwniki PMU używamy najnowszych technologii i ugruntowanych standardów:

Technologia dyspersji wąskopasmowej – lepsze w skórze

Optymalna wielkość cząsteczki pigmentu wynosi 2 µm. Pigmenty Hanami zostały stworzone w oparciu o „dyspersję wąskopasmową” . Kolory Hanami zostały zoptymalizowane dla zakresu wielkości cząsteczki pigmentu od 0,5 µm do 5,0 µm i są prawie całkowicie stałe w tym wąskim paśmie. W ten sposób osiągnęliśmy maksymalne osadzanie pigmentu w skórze i wyjątkowo wysokie nasycenie kolorów.

Technologia “novoxx®

Novoxx® to opatentowana przez niemieckie laboratorium na potrzeby PMU technologia wapniowio-sodowo-fosforowo-krzemianowa. Novoxx® jest w 100% biokompatybilny z ludzkim organizmem i nie jest postrzegany przez ludzki organizm jako ciało obce. Substancja Novoxx® zastępuje konwencjonalne środki konserwujące i niezawodnie zabija bakterie, drożdże i grzyby. Wpływa na przeciwutleniacz chroniąc skórę i pigment. Połączenie substancji mineralnych ma wpływ na gojenie się ran i zmniejsza swędzenie podczas tego procesu (według subiektywnych opinii wielu użytkowników). W porównaniu do tradycyjnych konserwantów Novoxx® ma tę kolejną przewagę, że jest stabilny, a składniki stosowane w tuszach nie powodują jego rozkładu, dlatego nie dochodzido tworzenia toksycznych lub alergicznych produktów rozszczepiania.

Zaawansowana technologia uszczelniania skóry – więcej w skórze

Technologia ASS opracowana przez niemieckie laboratorium, zastosowana w pigmentach Hanami polega na optymalnym uszczelnieniu miejsc wstrzyknięcia tuszu i zapobiega nadmiernemu wydostawaniu się pigmentu wraz z krwią. W ten sposób od samego początku procesu pigmentacji pozostaje w pigmentowanych obszarach więcej pigmentu.

Wysokowydajny pigment z europejskich źródeł

Produkcja ultra czystych, wysokowydajnych pigmentów z europejskich źródeł gwarantuje bezpieczeństwo od samego początku. Pigmenty Hanami mają doskonałą odporność na światło i wspaniały zakres kolorów.

 

Wolne od tlenków żelaza

 

Tlenki żelaza czerwienieją w skórze i często mają wysoką zawartość niklu. Brak tlenków żelaza sprawia, że pigmenty pozostaną stabilne w skórze i zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych.

 

 

Bezpieczne przy RM

Nasze barwniki nie zakłócają rezonansu magnetycznego jak popularne produkty zawierające w składzie barwników tlenki żelaza.

 

 

Bez alkoholu etylowego

Alkohol etylowy, często używany w barwnikach jako konserwant, drażni skórę i piecze w ranie. Nasze barwniki nie zawierają alkoholu, co sprawia, że ryzyko podrażnień jest mniejsze, niż w przypadku większości innych barwników.

Bezpieczeństwo dzięki technologii AZO

AZO secure

Wyprodukowane bez użycia krytycznych wg REGULACJI Europejskiej 2020/2081 (EU Regulation 2020/2081) barwników AZO, pigmenty Hanami nie mogą rozszczepiać rakotwórczych amin aromatycznych, a każda partia jest badana pod kątem możliwego zanieczyszczenia, które może wystąpić podczas produkcji lub transportu. Nie polegamy wyłącznie na producencie, ale testujemy każdą dostawę w CTL Bielefeld.

Testowane na obecność metali ciężkich

Poza wymaganiami Rady Europy sprawdzamy także obecność metali ciężkich zgodnie z surowymi regulacjami kalifornijskimi dla barwników tatuażowych i PMU. Sprawdzamy 18 różnych parametrów. Im więcej alergii w naszym nowoczesnym świecie, tym istotniejsze jest unikanie metali ciężkich. Nasze barwniki są pośród najlepszych na świecie.

 

Wolne od WWA

Wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA) są rakotwórcze i nie mogą być obecne w barwnikach PMU. Używamy wyłącznie wysokiej jakości carbon black niemieckiego producenta, która gwarantuje brak WWA.

Wolne od Diethanolnitrosoamine (NDELA)

Diethanolnitrosoamine (NDELA)został sklasyfikowany jako produkt toksyczny w wielu barwnikach do tatuażu przez władze szwajcarskie, które ustaliły limit 35 ppm. Nasze barwniki są nieustannie badane pod kątem obecności Diethanolnitrosoamine według szwajcarskich standardów i są z nimi zgodne.

Sterylne

Nasze barwniki są mieszane pod próżnią, bez dostępu powietrza, aby uniknąć skażenia. Ze względu na wymogi prawne barwniki są ostatecznie sterylizowane promieniami gamma.

Bez konserwantów

Coraz więcej osób jest uczulonych na konserwanty, dlatego ich nie używamy.                  

 

Przetestowane surowce

Używamy tylko najwyższej jakości, przebadanych surowców. Zarządzamy surowcami tak, by prowadzić więcej testów w niezależnych laboratoriach.

 

Kosmetyczno-farmaceutyczny środek dyspersyjny

Nasz dyspersant, którego używamy do produkcji pigmentów Hanami jest produkowany wyłącznie z kosmetycznych i farmaceutycznych surowców. Nie używamy tanich produktów technicznych dla obniżenia kosztów.

 

Nietestowane na zwierzętach

Odrzucamy testowanie na zwierzętach. 

 

Niewegańskie

Barwniki Hanami zawierają szelak i z tego względu nie są wegańskie. Wszystkie inne składniki barwników są wegańskie.

 

IT- supported formulation and QS system

By zapewnić niezmienną jakość i wierność kolorów, używamy informatycznego systemu tworzenia składu i systemu zabezpieczenia jakości (ang. Quality Assurance – QA). Produkcja naszych barwników jest w całości udokumentowana, od zakupu, analizy i produkcji do sprzedaży i sięga prawie najwyższych standardów światowej branży farmaceutycznej. Robimy wszystko, by nasze barwniki były bezpieczne.

Skład naszych barwników:

Środki dyspersyjne: WODA, GLIKOL PROPYLENOWY, GLICERYNA, EKSTRAKT Z HAMAMELIS VIRGINIANA, FOSFOSILIKAN SODU WAPNIA, PEG-8, SZELAK, POLISORBAT 80, AMONIAK

Produkt dodany do listy życzeń
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.